Menu Close

Pirmos pagalbos mokymai darželyje

Darželiuose vykdomi sveikatos stiprinimo užsiėmimai gali būti ne tik naudingi, bet ir būtini, siekiant užtikrinti vaikų saugumą ir gerovę ugdant sveikus įgūdžius nuo mažų dienų.

Vienas iš tokių užsiėmimų vyko Balandžio 8 dieną, Liepijų mokyklos Platelių universaliajame daugiafunkciame centre. Užsiėmimo metu, visuomenės sveikatos specialistė Lina vaikučius mokino kaip teisingai reaguoti į įvairias situacijas, kurios gali reikalauti pirmos pagalbos teikimo, pradedant nuo paprastų sužalojimų, tokie kaip įbrėžimai ar nedidelės žaizdos, ir baigiant rimtesnėmis situacijomis, tokiomis kaip sąmonės netekimas ar kvėpavimo nebuvimas. Vaikučiai mokinosi kaip klijuoti pleistriukus, bintuoti sužalotą vietą, daryti dirbtinį kvėpavimą bei kaip išsikviesti greitąją pagalbą.

Tokio tipo užsiėmimai darželyje yra neįkainojami, nes jie ne tik moko vaikus svarbių gyvenimo įgūdžių, bet ir padeda jiems pasitikėti savo gebėjimais ir suvokti, kaip jie gali padėti kitam žmogui, kai to reikia labiausiai. Tai yra svarbi dalis vaikų vystymosi, ir toks aktyvus mokymasis gali lemti, kad jie būtų pasiruošę reaguoti į įvairias situacijas ateityje.

 

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Lina Kazimieraitytė-Kerpauskienė

Skip to content