Menu Close

Paskaita moksleiviams ,,Psichoaktyviosios medžiagos. Elektroninės cigaretės‘‘

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ilona Pocienė spalio mėnesio 17 d. ir 19 d. ,,Ryto‘‘ pagrindinėje mokyklos 6 klasių moksleiviams vedė paskaitas ,,Psichoaktyviosios medžiagos. Elektroninės cigaretės‘‘.

Tarp moksleivių yra paplitusi nuomonė, jog elektroninės cigaretės kenkia gerokai mažiau arba net visai nekenkia organizmui – skirtingai nei įprastos cigaretės. O jaunimas juk visais laikais norėjo ir nori viską išbandyti.

Moksleiviams tokia cigarečių alternatyva atrodo „kietesnė“, ir daugelis nori išbandyti ar turėti savo. Daugelis tiki, kad garai nedaro žalos sveikatai, kad elektroninėse cigaretėse nėra nikotino ar kitų kenksmingų medžiagų. Todėl pagrindinis mano paskaitų tikslas buvo įrodyti, kad tokių rūkymo priemonių poveikis sveikatai yra ne mažiau žalingas nei įprastų. Tyrimais nustatyta, jog elektroninių cigarečių užpilduose ir aerozolyje aptinkama toksinių ir kancerogeninių medžiagų, taip pat ir nikotino.

Taip pat tyrimai atskleidžia, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti elektronines cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios. Dažniausiai jaučiami nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir gerklės gleivinės pakenkimai.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ilona Pocienė

Skip to content