Menu Close

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos paminėjimas akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje

Spalio 10 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazija paminėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šios dienos paminėjimo tikslas – priminti mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei apie psichikos sveikatos svarbą mūsų gyvenime. Iš pačio ryto pradinių klasių mokiniai (1-4 klasės), rinkosi į aktų salę, kur vyko renginys šiai įsimintinai datai paminėti. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė paruošė ir pristatė trumpą pranešimą apie šokio ir psichinės sveikatos naudą žmogaus gyvenime: „nesvarbu, ar esate 80 metų, ar 8 metų, užsiimdami fizine veikla, susijusia su šokiu, jus keičia. Nuo geresnės fizinės ir psichinės sveikatos iki emocinės ir socialinės gerovės stiprinimo, kūno perkėlimas į muzikos garsą gali pakeisti jūsų gyvenimą“. Tokio teiginio įrodymui, šokių mokytoja Monika pakvietė pradinukus į nuotaikingą šokių sukurį. Tai buvo geriausias „užtaisas“ visos dienos gerai nuotaikai palaikyti!

Vyresnių klasių mokiniams buvo parengtas informacinis stendas. Jame patalpinta informacija apie psichikos sveikatos sampratą, supažindinta su pagrindiniais psichikos sveikatą stiprinančiais būdais, pateikta žinių apie stresą ir jo valdymo galimybes. Tuo pačiu buvo pasidalinta informacija apie tai, kur Plungėje galima kreiptis dėl profesionalios psichologinės pagalbos.

2 – 4 klasių mokiniai gamino atvirukus-plakatus „Geri žodžiai gydo sielą“, ant kurių parašė kas juos pradžiugina ir teikia laimės. Darbai papuošė klasių duris ir fojė.

Mokiniai bei mokytojai buvo raginami pasirūpinti savimi, nepamiršti kalbėtis apie save bei kitus, daugiau judėti, sveikai maitintis, užsiimti savo mėgstama veikla ir tiesiog skirti daugiau laiko sau.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content