Menu Close

Pasaulinės vaisiaus alkoholinio sindromo dienos minėjimas Plungės vaikų lopšelyje –darželyje „Vyturėlis“

Rugsėjo 9-ąją minime Pasaulinę vaisiaus alkoholinio sindromo dieną. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į alkoholio vartojimo nėštumo metu keliamus pavojus.

Vaisiaus alkoholinis sindromas (arba alkoholinė embriopatija) suprantamas kaip vaikų sveikatos sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo mamos nėštumo metu. Vaikai, gimę su vaisiaus alkoholiniu sindromu, pasižymi tam tikrais specifiniais bruožais: maža galvos apimtis (mikrocefalia); raukšlės akių kampučiuose; siauras akių plyšys; žema nosies nugarėlė; trumpa, plokščia nosis; plona viršutinė lūpa; trumpas latakas (filtras) tarp viršutinės lūpos ir nosies; sulėtėjęs augimas ir per mažas svoris. Daugelyje atvejų stebimi tik maži nukrypimai nuo normalaus vystymosi spektro. Tai galioja taip pat ir elgesio savybėms bei uždelstam psichiniam vystimuisi: hiperaktyvumas; nesugebėjimas sukaupti dėmesį; mokymosi sunkumai; sutrikusi smulkioji motorika; nesugebėjimas prisitaikyti prie naujų sąlygų; uždelstas psichinis vystymasis; kalbos sutrikimai; klausos sutrikimai; mitybos sutrikimai.

Antrus metus iš eilės rugsėjo 9-ąją vaikų darželio „Vyturėlis“ darbuotojų kolektyvas dėvi „Raudonus batelius“, taip išreikšdamos bendrystę su sergančiais vaisiaus alkoholiniu sindromu (VAS).

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti veiklą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content