Menu Close

Pasaulinei regos dienai paminėti: akademiko A. Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena (šiais metais tai – spalio 12 diena). Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis.

Šiai dienai paminėti Kulių gimnazijos ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė spalio 12 ir 13 dienomis pradinių ir ikimokyklinių klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Sveikos akys – laimingos akys!“, kurių metu  buvo supažindinama su akies sandara, jų pervargimo priežastimis, pateikė rekomendacijas, ką daryti, kad akys būtų sveikos, taip pat sužinojo daug įvairių faktų ir keistenybių apie žmogaus ir net gyvūnų akis, kaip pvz.: „stručio akis didesnė už jo smegenis“, arba „žmogaus akys visada tokio paties dydžio – nuo gimimo iki mirties“. Norintys mokiniai per pertraukas galėjo pasitikrinti savo regėjimo aštrumą, susipažinti su stendu apie akių mankštos pratimus. Vienas iš būdų išsaugoti sveikas akis ir pagerinti regėjimą, jeigu jis jau susilpnėjęs, yra akių mankšta, kuri mažina įtampą ir stiprina akių raumenis, todėl sveikatos specialistė pamokė mokinius, kaip reikia atlikti akių mankštą. Priminimui dar padovanojo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro išleistus atmintukus su akių mankštos pratimais.

Mokiniai suprato, kad savo sielos veidrodį – akis, reikia prižiūrėti ir rūpintis taip pat, kaip ir viso kūno sveikata, o tai reiškia, kad reikia sveikai maitintis, valgyti daug vaisių, daržovių ir aktyviai sportuoti! Akys mūsų didžiausias turtas, tačiau retas žmogus tinkamai jomis rūpinasi. Tausokime jas!

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

 

Skip to content