Menu Close

PASAULINĖ RANKŲ HIGIENOS DIENA

Žmogaus rankos dažniau nei kitos kūno dalys liečiasi su mus supančiais daiktais bei aplinka, todėl žmogaus kūno odos higienoje svarbiausią vietą užima rankų priežiūra. Rankos yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių pernešant mikroorganizmus nuo vieno asmens kitam, pavyzdžiui, paspaudžiant ranką. Rankų plovimas su muilu yra veiksmingas būdas, pašalinantis ligas sukeliančius mikroorganizmus, kurie į žmogaus organizmą patenka būtent per rankas, kai dažnai liečiame akis, nosį ir burną, kai ruošiame maistą ir gėrimus, taip pat, kai liečiame aplinkos daiktus ir paviršius.

Tyrimų duomenimis, rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti įvairiomis ligomis: šigelioze, hepatitu A, virusinėmis žarnyno infekcijomis (rotavirusine bei norovirusine infekcija), gripu, kitomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Rankų plovimas yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali apsaugoti  nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos gyvybei užkrečiamosios ligos. Gegužės 5-oji yra minima Pasaulinė ranku higienos diena. Tad būtina atkreipti dėmesį į šią svarbią asmens higienos dalį.

 

Informacija paremta remiantis NVSC medžiaga.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Jūratė Prišmontienė

Skip to content