Menu Close

Paminėta triukšmo suvokimo diena

Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnių namų, tylesnių ugdymo įstaigų bei tylesnės poilsio aplinkos sukūrimą.

Ta proga, visą paskutiniąją balandžio mėnesio savaitę, Kulių gimnazijos ir akademiko A. Jucio progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė vedė mokiniams ir darželio ugdytiniams pamokėles apie triukšmą, jo rūšis, žalą sveikatai, mokė kaip išvengti triukšmo, kad būtume sveiki. Mažieji darželinukai žaidė žaidimą „Judėk be garso“: kalbėdami vieni su kitais atliko pantomimos judesius, grupėje pasitiesę kilimėlius klausėsi tylos ir miško garsų, piešė ir spalvino gyvūnėlių didžiausias ausis.

Vyresnieji mokiniai, minėdami Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, analizavo  ausies sandarą ir jos funkciją. Tyrinėjo kaip triukšmo matuoklis keičia parametrus kalbant, dainuojant, tylint, juokiantis, šaukiant, žiūrėjo filmuką apie triukšmo žalą.

Visi mokiniai pripažino, kad gyventi triukšme yra daug sudėtingiau nei klausyti, kalbėti ar dirbti tyloje. Šių pamokų tikslas – ugdyti supratimą apie triukšmą. Skatinti kurti tylesnę namų bei poilsio aplinką, kurti tylesnes gyvenimo ir mokymosi sąlygas.

 

Plungės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Skip to content