Menu Close

NETRADICINĖS MANKŠTOS SU KAMUOLIAIS

Kulių gimnazijos ikimokyklinukai tęsia projektą „Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio amžiaus vaikams“ su ergoterapiniais kamuoliais. Pateisindami projekto tikslą – formuoti taisyklingą vaikų laikyseną, šalinti stuburo iškrypimus ir plokščiapėdystę, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė savaitėje kartą atlieka virtualią rytinę mankšta kartu su ugdytiniais. Tad vedant mankštą nuotoliniu būdu ir virtualioje erdvėje, tokio pobūdžio užsiėmimai yra itin svarbūs šiuo laikotarpiu.

Rytinė mankšta – vienas pirmųjų dienos ritmo elementų. Ji „pažadina“ vaikų organizmą, suteikia darbingą nuotaiką, aktyvina širdies, kvėpavimo takų organų darbą, formuoja laikyseną, gražią eiseną. Kad mankšta netaptų monotoniška, vieną ankstyvą kovo rytmetį, užsiėmimą pravedė personažas šuo Amsis. Jo pasirodymas sporto salėje iškart „pradangino“ mažųjų mieguistumą ir sutelkė visų dėmesį į kūrybišką fizinį užsiėmimą. Mankštintis vaikams buvo smagu, nes mankšta vyko pagal nuotaikingus muzikos ritmus.

Besimankštindami vaikai išgyvena džiugias emocijas, mokosi atlikti įvairius fizinius pratimus kaskart „kitaip“, o tai gaunasi geras emocijų pliūpsnis visai daug žadančiai dienai.

Ačiū „Aitvariukams“, kad sportuojate ir suprantate fizinio bei sveikatos ugdymo svarbą !

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content