Menu Close

MOKINIO KUPRINĖ. KOKIĄ RINKTIS?

 Prasidėjus mokslo metams, pirmiausia reikėtų pasirūpinti tinkama kuprine. Vadovaujantis higienos norma HN 41:2016 „Mokyklinės kuprinės. Bendrieji ir specialieji sveikatos saugos reikalavimai“, mokyklinės kuprinės turi būti su diržais ir rankenėle, išorinėje pusėje būtinai turi būti pritvirtinti atšvaitai. Tuščios kuprinės svoris pradinių klasių moksleiviams turi būti ne didesnis kaip 700 g, aukštesniųjų klasių moksleiviams – ne didesnis kaip 1 kg. Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus, kurių plotis 40–45 cm atstumu nuo diržų tvirtinimo vietos prie kuprinės viršutinės dalies turi būti 3,5–4,0 cm, kitose dalyse – ne mažesnis kaip 2,0–2,5 cm.

Reguliuojami diržai leis parinkti tinkamą kuprinės padėtį, gražiai ir patogiai priglus prie stuburo linkių, platūs diržai neįsirėš vaikui į pečius. Kuprinę nešti reikia užsidėjus diržus ant abiejų pečių, o kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens. Kad ji būtų patogi, praktiška ir kuo mažiau žalotų vaikus, patariama įsitikinti, ar kuprinėje ties stuburo linkiu yra minkšta pagalvėlė.

Moksleiviui rekomenduojama nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo svorio kuprinę (jei mokinys sveria apie 40 kg, jo kuprinė neturėtų viršyti 4 kg), kasdienis sunkesnės kaip 15 proc. kūno svorio kuprinės nešiojimas gali būti traktuojamas kaip rizikos veiksnys, darantis įtaką moksleivio nugaros skausmams ar stuburo pakenkimams atsirasti. Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Skip to content