Menu Close

Mano diena, lopšelyje – darželyje „Pasaka“

Norint jaustis puikiai, reikia turėti savo dienos režimą. Žinoma, kad rutinos nustatymo svarbą organizuoti vaikų kasdienybėje būtina. Labai svarbu, kad mažųjų veikla būtų struktūrizuota. Vaikams formuojami įpročiai gali būti nuobodūs, tačiau jie taip pat yra svarbi priemonė, padedanti jiems jaustis saugiems. Vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka” vaikai susipažino su dienos darbais, rutina, kurios būtina laikytis. Pirma užduotis buvo surasti daiktus, kurių reikia norint nusiprausti ir būti švariems, toliau sekė dantukų taisyklingo valymo užduotis, dienos ir nakties skirtumų radimai. Vaikai vardino, kaip  kiekvienas pradeda savo dieną: kada keliasis, kada rūpinasi asmens higiena, kada pusryčiauja, žaidžia, miega ir kt. Įprotis yra stabilumo mechanizmas, leidžiantis ugdyti asmens įgūdžius. Jis susijęs su nuostatomis, elgesiu ir papročiais, dėl kurių atsiranda mokymąsis skirtingose ​​situacijose.

Mano dienos režimas – tai etapas, kuriame galime išmokti vertingų gyvenimo pamokų. Tokie maži rutinos dalykai, kaip mokyti vaikus, kad svarbu plauti rankas prieš valgant ar valytis dantis, yra puikus būdas mokyti juos asmens higienos. Mokydamasis vaikas kuria sveikesnius įpročius ateičiai.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūros veiklą mokykloje                                                                           Nijolė Gedrimienė

 

Skip to content