Menu Close

LAPKRIČIO 8- OJI – EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA!

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Ta proga lapkričio 11 – 14 dienomis akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje mokiniai buvo skatinami sveikai maitintis, pasakojama apie tinkamus mitybos principus ir taisykles. Vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos piramide ir sveikos mitybos lėkšte, žiūrėjo filmuką „Sveika mityba“.

Pradinių klasių vaikai išanalizavo kiekvieną maisto produktų grupę, mokėsi maisto produktus suskirstyti į grupes. Mokiniai rinkosi savo mėgstamiausius produktus iš maisto produktų žurnalų, juos kirpo ir klijavo. Kiekvienas vaikas individualiai sukūrė savo „Sveikos mitybos lėkštę“. Visi kūrybiniai darbeliai buvo aptariami ir vertinami mokyklos visuomenės sveikatos specialistės.

Vyresnėms klasėms buvo organizuotos integruotos, praktinės biologijos pamokos apie sveiko žmogaus mitybą. Mokiniai gavo naudingus patarimus, padėsiančius teisingai ir sveikai apsipirkti parduotuvėje. Mokėmės atkreipti dėmesį į etiketes ir atidžiai jas nagrinėti. Kartu su mokiniais padarėme gražų informacinį stendą šiai dienai paminėti.

Po visų diskusijų, mokymų ir praktinių užduočių šia tema,  mokyklos visuomenės sveikatos specialistė suorganizavo akciją „Atsakyk į klausimą ir gauk obuolį!“. Ilgųjų pertraukų metu mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami atsakyti į klausimus apie mitybos ypatumus, o teisingai atsakiusieji vaišinosi ekologiškais obuoliukais.

Sveikos mitybos pamatai vaikams turi būti padėti dar vaikystėje, nes nuo to, kaip vaikai maitinsis, ateityje priklausys jų sveikata.

                                                                    Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

                                                                    visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content