Menu Close

„IMK OBUOLĮ VIETOJ CIGARETĖS“ akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (šiais metais, tai lapkričio 21-oji diena) minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tai gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti vieno iš žalingų įpročių – rūkymo, savo bei savo artimųjų sveikatos labui.

Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Ta proga akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje lapkričio 25-28 dienomis vyko prevenciniai renginiai. Mokiniai prisiminė rūkymo žalą, poveikį organizmui, įtaką sau ir aplink esantiems. Sprendė užduotis, atsakinėjo į pateiktus klausimus ir stengėsi dar kartą prisiminti, kad rūkymas nėra nekaltas įprotis, kurio būtų galima atsisakyti be ypatingų pastangų. 

Chemijos, biologijos mokytojos pravedė mokiniams integruotas pamokas apie rūkymo žalą, o mokyklos visuomenės sveikatos specialistė suorganizavo akciją-viktoriną „Imk obuolį vietoj cigaretės!“ ir ragino spręsti kryžiažodį „Stop Rūkymui!“.
Akcijos metu kvietėme mokinius rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį jei teisingai buvo  atsakyta į užduodamą klausimą. Obuolys buvo duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti arba mesti, jei rūko. Buvo dalinamos skrajutės su trumpa informacija apie rūkymo žalą ir žinia apie tai, kad metimas rūkyti efektyviausia priemonė siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų.

                                                            Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

                                                            visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content