Menu Close

Įpusėjo 2020–2021 metų gripo sezonas – dar ne vėlu pasiskiepyti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje sausio 25–31 d. bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 17,0 atvejo 10 tūkst., prieš savaitę –18,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (19,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Tauragės apskrityje (13,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Sausio 25–31 d. gripas diagnozuotas 6 Lietuvos gyventojams, sausio 18–24 d. susirgusiųjų šia liga buvo 14.

2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI apskrityse duomenys:

Praėjusių metų ketvirtą savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo kur kas didesnis (72,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 3 sav. nebuvo paimta  ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas nebuvo išskirtas.

Dėl skiepų nuo gripo rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją

Įprastai skiepijimo sezoninio gripo vakcina laikotarpis kasmet prasideda rugsėjo–spalio mėnesiais, kai tik asmens sveikatos priežiūros įstaigos ją gauna. Skiepytis nuo sezoninio gripo galima iki vakcinos galiojimo termino pabaigos. Tiksli vakcinos galiojimo data priklauso nuo gamintojo ir yra nurodoma ant pakuotės.

Ypač rekomenduojama pasiskiepyti asmenims, priklausantiems rizikos grupėms: 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; taip pat asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Primename, kad skiepytis nuo sezoninio gripo yra tikslinga net iki gripo viruso cirkuliacijos pabaigos, nes taip galima apsisaugoti nuo sunkios ligos formos, galimų komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo ar mirties. Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skip to content