Menu Close

Europos sveikos mitybos diena lopšelyje-darželyje ,,Raudonkepuraitė“

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną visoje Europoje organizuojami renginiai, kuriuose visuomenė yra skatinama maitintis sveikiau.

Lapkričio 13 d. Plungės lopšelyje-darželyje ,,Raudonkepuraitė“ taip pat buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Ugdytiniams buvo surengta vaisių ir daržovių puota, kurios metu įgijo daugiau žinių apie vaisių ir daržovių naudą organizmui.

Užsiėmimo metu vaikams buvo pateikta gausi spalvinga vaisių ir daržovių įvairovė. Vaikai, galėdami paliesti, apžiūrėti vaisių ar daržovių formą, aktyviau diskutavo, kodėl juos valgyti sveika, dalijosi asmenine patirtimi. Patys mažiausieji pasitelkė ir uoslę.

Daugeliui žinoma, kad rekomenduotina vaisių ir daržovių paros norma yra 400 gramų, bet retas įsivaizduoja vizualų 400 gramų kiekį. Todėl vaikams buvo parinkta praktinė užduotis – sverti vaisius ir daržoves. Abipusiai lūkesčiai pasiteisino.

Pati įdomiausia užduotis vaikams – sveikų ledų gamyba. Kiekvienam vaikui buvo išdalyta po lentelę. Taip pat kiekvienas pasirinko po formelę ir vaisių ar daržovę. Visi įsitikino, kaip lengva pasigaminti pačiam ir smaližiauti sveikai.

Praktika rodo, kad maitintis sveikai gali būti ir smagu, ir įdomu, jeigu procese dalyvaujama drauge.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

 visuomenės sveikatos specialistė Rasa Staponkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


× 3 = dvylika

Skip to content