Menu Close

DIENA BE AUTOMOBILIO KULIŲ GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 22-oji skelbiama „Diena be automobilio“. Minint šią dieną, akcentuojamas visuomenės aplinkosauginis švietimas, populiarinamas „žaliasis“ transportas, raginami gyventojai vaikščioti pėsčiomis. Todėl šią dieną Kulių gimnazijos bendruomenė buvo raginama į darbą atvykti be automobilio – dviračiais, pėsčiomis ar kitaip. Rodydami pavyzdį aplinkiniams, daugelis vietinių darbuotojų automobilius paliko namuose ir į darbą šį ryą atėjo pėstute, atvažiavo dviračiais.

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė kartu su 5 ir 8 klasėmis organizavo pamokas lauke, kur mokiniai nuotaikingai atsakinėjo į viktorinos „Pasirink teisingai!“ klausimus, taip pat buvo skatinami į savo ugdymo įstaigą (pagal galimybes) dažniau vaikštoti pėstute.

Šios dienos paminėjimas buvo susietas su Europos judriosios savaitės renginių dalimi, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku…

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content