Menu Close

VONIOS BURBULŲ GAMINIMO EDUKACIJA ALSĖDŽIŲ STANISLOVO NARUTAVIČIAUS GIMNAZIJOJE

Gruodžio 22 d. visuomenės sveikatos specialistė Margarita Ruškienė Alsėdžių gimnazijos ketvirtokams padovanojo vonios burbulų gamybos edukacinį užsiėmimą.

Nors vonios burbulų gamybai naudojamos sveikatai palankios, visiškai natūralios medžiagos, tačiau, turint ilgalaikį odos kontaktą su dideliu šių medžiagų kiekiu, galimas rankų odos sudirginimas. Kad to išvengti, visi dėvėjome apsaugines diagnostines pirštines.

Vonios burbulams gaminti naudojome šias priemones: valgomąją sodą, citrinos rūgštį, valgomąją druską, alyvuogių aliejų, vandenį, levandų, citrinžolės, neroli natūralius, terapinės klasės aterinius aliejus, maistinius dažus, džiovintus levandų ir rožių žiedlapius. Mokiniai buvo supažindinti su kiekvienos sudėtinės dalies savybėmis ir kiekvienos iš jų pritaikymo galimybėmis kasdienės buities darbuose.

Gaminant vonios burbulos stiprinome ir komandinio darbo dvasią. Visos komandos turėjo priimti bendrą sprendimą kokios spalvos ir kvapo bus jų burbulai. Paruoštos burbulų masės kokybė taip pat priklauso nuo visų komandos narių indėlio. Vonios burbulų gamybos procesas vyko sklandžiai, mokiniai buvo labai patenkinti savo darbo rezultatis.

Smagu, kai gražias, kvapnias ir naudingas dovanas galime pagaminti savo rankomis. O dar smagiau yra patirti dovanojimo džiaugsmą.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė vykdanti veiklą mokykloje, Margarita Ruškienė

Skip to content