Menu Close

Visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Sveiki dantys – spindinti šypsena“

Siekdamas sumažinti Plungės rajono vaikų  burnos ligų paplitimą ir įgyvendindamas Socialiai saugios ir sveikos aplinkos kūrimo programos priemonę „Vaikų dantų gydymo ir krūminių dantų dengimo silantais programa“, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Dantukų fėja rugsėjo mėnesį aplankė visas ikimokyklines įstaigas bei pirmų klasių mokinius ir išdalijo 1 763 dantų šepetukus.

Šis renginys nepaliko abejingų. Dantukų fėją žinojo net ir pats mažiausias dalyvis. Dauguma vaikų namuose vakarais po pagalve jau slepia iškritusius dantukus ir laukia fėjos, atnešančios naujus bei sveikus. Dantukų fėja klausinėjo vaikų, kaip reikia prižiūrėti dantukus, koks maistas sveikas, priminė mažiesiems svarbiausias dantukų valymo ir priežiūros taisykles, pamokė juos tinkamai valyti dantukus, parodė, kaip atrodo sveiki ir gražūs dantys ir tie, kurie nėra tinkamai prižiūrimi. Renginio pabaigoje, su mažaisiais pašokusi ir padūkusi, Dantukų fėja visiems dalyviams padovanojo dantų šepetėlius, kuriuos įgijo Plungės rajono savivaldybė ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Vaikai džiaugėsi švente ir padovanotais dantų šepetėliais, pasta, skalavimo skysčiu. Dovanos liko darželiuose. Čia mokomąsias veiklas organizuos mokyklos visuomenės sveikatos specialistės ir auklėtojos.

Taip pat pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Šias dovanas pirmokams sumanė Lietuvos Respublikos odontologų rūmai ir Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija. Plakatas skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukai, kuriuos, ryte ir vakare išsivalius dantis, reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams – jame taip pat pateikiama naudinga informacija tėvams apie vaikučių dantukų priežiūrą.

Norint išsaugoti sveikus dantis, svarbu rūpintis savo burnos higiena.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Skip to content