Menu Close

Visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Sveiki dantys – spindinti šypsena“

Siekdamas sumažinti Plungės rajono vaikų  burnos ligų paplitimą ir įgyvendindamas Socialiai saugios ir sveikos aplinkos kūrimo programos priemonę „Vaikų dantų gydymo ir krūminių dantų dengimo silantais programa“, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Dantukų fėja rugsėjo mėnesį aplankė visas ikimokyklines įstaigas bei pirmų klasių mokinius ir išdalijo 1 763 dantų šepetukus.

Šis renginys nepaliko abejingų. Dantukų fėją žinojo net ir pats mažiausias dalyvis. Dauguma vaikų namuose vakarais po pagalve jau slepia iškritusius dantukus ir laukia fėjos, atnešančios naujus bei sveikus. Dantukų fėja klausinėjo vaikų, kaip reikia prižiūrėti dantukus, koks maistas sveikas, priminė mažiesiems svarbiausias dantukų valymo ir priežiūros taisykles, pamokė juos tinkamai valyti dantukus, parodė, kaip atrodo sveiki ir gražūs dantys ir tie, kurie nėra tinkamai prižiūrimi. Renginio pabaigoje, su mažaisiais pašokusi ir padūkusi, Dantukų fėja visiems dalyviams padovanojo dantų šepetėlius, kuriuos įgijo Plungės rajono savivaldybė ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Vaikai džiaugėsi švente ir padovanotais dantų šepetėliais, pasta, skalavimo skysčiu. Dovanos liko darželiuose. Čia mokomąsias veiklas organizuos mokyklos visuomenės sveikatos specialistės ir auklėtojos.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 14 dieną tuos pačius vaikus pakvietė į interaktyvų- prevencinį spektaklį „Ėduoniukas ir Bakteriukas“. Vaikai labai džiaugsmingai stebėjo „Ėduoniuko“ ir „Bakteriuko“ nuotykius, bet įsileisti į savo burneles tokių herojų nenorėjo. Reikia tikėtis, jog prisiminę spektaklio metu matytus „kirminus, grybelius ir kitus negerumus“, apsigyvenančius neprižiūrimuose dantukuose, vaikai tikrai prižiūrės savo dantukus, o tėveliai, pačių vaikučių paraginti, nuves juos pas odontologą arba burnos higienistą. Šie specialistai krūminių dantų vageles padengs silantais, kad Ėduoniukas ir Bakteriukas niekaip neprasibrautų iki dantukų.

Norint išsaugoti sveikus dantis, svarbu rūpintis savo burnos higiena.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Skip to content