Menu Close

Vaikų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vyko mankšta su kamuoliais

„Fizinis vaiko aktyvumas yra kaip tik esminė jo savivalos ir saviauklos žymė, nes tik judėdamas, ryždamasis ir vykdydamas jis apvaldo savo kūno funkcijas ir tuo būdu pamažu kuria savo psichofizinę asmenybę…“ K.Dineika

Judėjimo džiaugsmą vaikai patiria tik tada, kai judėjimas ne tik kad nedraudžiamas, neslopinamas, bet skatinamas ir turtinamas sudarant palankias sąlygas pačiam atrasti ir kurti naujus veiksmus, jų derinius, išmokti naujų efektyvesnių judėjimo veikimo būdų, sėkmingai įveikti naujas kliūtis, patirti naujų įspūdžių. Vaikui reikia nuolatinio judėjimo, kad jis augtų sveikas, fiziškai ir psichiškai normaliai bręstų.

Vaikų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vaikai nuo pat mažumės mokosi augti, būti sveikais ir žvaliais. Mankšta su kamuoliais prasidėjo nuo tempimo pratimų, kurie skirti laikysenai lavinti. Vaikai atliko pratimus skirtingose padėtyse. Darželinukams labai svarbu judėjimas, o mankšta su kamuoliais vaikams labai patinka, nes gali išlieti šokinėdami savo energiją, tuo pačiu mokytis taisyklingo kvėpavimo fizinėje veikloje. Ši mankšta – puiki, atpalaiduojanti bei stiprinanti veikla.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,                                                                 Nijolė Gedrimienė

vykdanti  sveikatos priežiūrą mokykloje

 

Skip to content