Menu Close

Užsiėmimas „Ekranai – jų vieta mūsų gyvenime“ Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijoje

Balandžio 24 d. Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos 4 klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime/diskusijoje – „Ekranai – jų vieta mūsų gyvenime“, kurią vedė visuomenės sveikatos specialistė kartu su mokyklos socialine pedagoge.

Užsiėmimo tikslai: padėti vaikams suprasti, kas yra ekranai, kam jie skirti; aptarti jų teikiamus privalumus ir keliamus pavojus bei patarti, kad laiką prie ekranų reikia riboti ir leisti naudingai.

Užsiėmimo metu su vaikais buvo diskutuojama apie ekranų įvairovę ir dažniausias veiklas, kuriomis užsiimama naudojantis ekranais. Taip pat buvo aptarti pagrindiniai privalumai (laisvalaikio praleidimas, galimybė bendrauti, informacijos paieška ir pagalba mokantis ar atliekant namų darbus) bei trūkumai ir pavojai (nesuprantama ir žalinga informacija, netinkamas turinys, sveikatos problemos).

Užsiėmimo antroje dalyje kiekvienas iš mokinių turėjo sugalvoti po taisyklę susijusią su ekranų ribojimu ir saugiu bei naudingu jų naudojimu. Po to visos taisyklės buvo suklijuotos ant bendro lapo ir vaikai pasidarė bendrą naudojimosi ekranais taisyklių plakatą, kurį galės pasikabinti klasėje.

Užsiėmimo pabaigoje vaikams palinkėta aktyviai leisti laiką ir nepamiršti specialistų rekomendacijos – per dieną prie ekranų iki 2 val.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Modesta Ronkytė

Skip to content