Menu Close

UŽSIĖMIMAI SU ŠIAURIETIŠKOMIS LAZDOMIS AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Gegužės 29 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje pradinio ugdymo mokiniams vyko netradicinės pamokos – mankštos su šiaurietiškomis lazdomis. Užsiėmimus suorganizavo ir vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė talkinant kolegei Vitalijai Diburienei.

Anatomiškai žmogaus kūnas sutvertas judėti, tačiau galime pastebėti, kad didžiąją savo dienos dalį praleidžiame sėdėdami: mokykloje, prie darbo stalo ar priešais televizoriaus ekraną. Kasdien mus pasiekia įvairi informacija apie sveikos gyvensenos patarimus. Vienas iš tokių – norint palaikyti gerą sveikatą ir jaustis puikiai, svarbu kas dieną judėti. Nesiekiantiems olimpinių aukštumų ir norintiems tiesiog būti fiziškai aktyviais, itin rekomenduojamas ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis. Norėjosi parodyti ir sudominti, kad šiaurietiškas ėjimas stiprina sveikatą, yra visiems lengvai prieinamas ir pasaulyje populiarus kūno treniravimo būdas.

Mokiniai sužinojo, kad šiaurietiškų lazdų pagalba galima linksmai prasimankštinti, išmoko kaip teisingai užsidėti lazdas, kaip teisingai pradėti vaikščioti su jomis, kokie su lazdomis atliekami pratimai…

Kiekvienas pradinukas turėjo galimybę susipažinti su puikia visiems lengvai įveikiama kūno treniravimo, bei sveikatą stiprinančia priemone.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Irena Lapienė

Skip to content