Menu Close

Tinkama apranga žiemos pramogoms

Atėjus šalčiams ir iškritus pirmajam sniegui vaikus vilioja žiemos teikiami malonumai, ypač: slidinėti, čiuožinėti, leistis rogutėmis nuo kalno. Esant permainingiems orams leidžiant laiką ar pramogaujant lauke būtina dėvėti ir tinkamą aprangą. Šie patarimai, kaip tinkamai apsirengti pramogaujant lauke šaltuoju metų laiku išsiūsti į Tamo Senamiesčio mokyklos mokiniams.      Jei tenka lauke praleisti ilgesnį laiką, stenkitės nestovėti vietoje, pasivaikščiokite. Aprangą šaltu oru rinkitės pagal planuojamą fizinį aktyvumą. Neleiskite lauke pernelyg ilgo laiko tarpo. Rekomenduojama į lauką išeiti trumpesniais intervalais, kelis kartus per dieną. Kad pramogos ir sportas lauke šaltuoju sezonu nepridarytų žalos sveikatai, o suteiktų malonumą, reikia tinkamai pasiruošti. Kadangi didžioji dalis kūno šilumos prarandama per galvos sritį, nuo šalčio ją apsaugoti gali kepurė, kurios sudėtyje yra vilnos, arba plati galvos juosta. Taip pat svarbu pasirūpinti ir tinkama kaklo apsauga. Kai pučia šaltas, žvarbus vėjas rekomenduojama turėti kaukę ar skarelę. Tai padės išvengti tiesioginio šalto oro patekimo į gerklę ir apsaugos nuo peršalimo ligų.
Renkantis avalynę pramogoms ar bėgiojimui šaltuoju sezonu, labai svarbu, kad batai neperšlaptų. Taip pat reikėtų dėvėti specialias sportui skirtas sintetines kojines, nes jos sugeria prakaitą, tačiau pačios išlieka sausos. Sportuojant lauke žiemą labai svarbu, kad apranga ne tik apsaugotų visas kūno dalis, nevaržytų judesių, bet ir nekauptų drėgmės, būtų neperpučiama.

Pagal SAM rekomendacijas parengė: Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Regina Petreikienė

Skip to content