Menu Close

TARPTAUTINĖ PROGRAMA “ZIPIO DRAUGAI” PLUNGĖS VAIKŲ LOPŠELYJE – DARŽELYJE „VYTURĖLIS“

Tarptautinės programos „Zipio draugai“ tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. 2008 metais programa „Zipio draugai“ įtraukta į Nacionalinę smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programą.

Pagrindinis užsiėmimų veikėjas Zipis yra vabzdys (gyvalazdė). Jis draugauja su dvyniais broliuku ir sesute ir su jų draugais. Pasakojimų veikėjai susiduria su mažiesiems pažįstamais dalykais: draugyste, bendravimu, vienišumo jausmu, priekabiavimu, reagavimu į pokyčius ir netektis, situacijomis, kai reikia viską pradėti iš naujo. Programą „Zipio draugai“ vykdantis pedagogas nenurodinėja vaikams ką konkrečioje situacijoje daryti, nesako: „šis sprendimas yra geras, o anas blogas“. Vietoje to, vaikai skatinami aiškintis, mąstyti ir ieškoti geriausių išeičių patys. Auksinė programos taisyklė – gera išeitis yra ta, kuri padeda pasijusti geriau ir nekenkia aplinkiniams.

Plungės vaikų lopšelis – darželis „Vyturėlis“ programoje „Zipio draugai“ dalyvauja nuo 2011 metų. Programa vykdoma priešmokyklinukų grupėse. Nuo šių metų vasaros darželyje gyvena šeši Zipiai – gyvalazdės, kuriais rūpinasi vaikai, padedami savo mokytojų.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti veiklą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content