Menu Close

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas

Džiugu, kai skirtingos institucijos visame Plungės rajone gali taip sklandžiai bendradarbiauti siekiant geresnės gyventojų fizinės ir emocinės sveikatos! Gegužės 18 d. pedagogai, socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai, teisėsaugos bei savivaldybės atstovai susirinko aptarti jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų modelio galmybes tarpinstitucinio bendradarbiavimo mokymuose.

          Lietuvos 14-29 m. jaunų žmonių sveikata, palyginti su kitų Europos Sąjungos šalių jaunimo sveikata, yra prasta (didžiausias savižudybių skaičius, didelis mirtingumas nuo išorinių mirties priežasčių, padaugėjo viršsvorį turinčių 15 m. amžiaus vaikų; daugiau nei pusė 15 m. amžiaus vaikų yra vartoję alkoholį, apie 30 proc. rūko; didelis paauglių nėštumų skaičius). Lietuvoje nėra vieningo kompleksinio, koordinuoto jaunimo sveikatos poreikiams pritaikyto sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio. Dėl šios priežasties Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras stengiasi vienyti skirtingas paslaugas teikiančias institucijas ir padėti jaunuoliams susidoroti su problemomis greitai ir efektyviai.

Mokymų metu aptartos jau esamos JPSPP paslaugos:

  • mobilios paslaugos;
  • anonimiškos individualios konsultacijos;
  • atvejo vadyba;
  • galimybė gauti sveikatos priežiūros paslaugas „žaliojo koridoriaus” principu;
  • vedamos prevencinės paskaitos su lektoriais;
  • nemokamos asmeninės psichologo bei sveikos gyvensenos konsultacijos;
  • grupiniai užsiėmimai.

Lektorė Kristina Černiauskaitė-Raukė pristatė tarpinstitucinio bendradarbiavimo pagrindinius principus bei kaip juos adaptuoti praktiškai. Mokymu metu aptarta JPSPP algoritmų turinys: lytiškai plintančių infekcijų, neplanuoto nėštumo ir seksualinio smurto prevencija, psichiką veikiančių medžiagų ir alkoholio vartojimo, sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, valgymo sutrikimų prevencija.

Dėkojame institucijų atstovams!

Skip to content