Sveikų dantukų paslaptis atrodo paprasta – juos reikia valyti. Bet kyla klausimas, kodėl tiek daug vaikučių turi sugedusius dantukus?
Balandžio mėnesį Senamiesčio mokyklos, visuomenės sveikatos specialistė lankė pirmų klasių moksleivius. Užsiėmimų tema – „Sveiki dantukai spindinti šypsena“. Su mažaisiais mokinukais kalbėjom, diskutavom, kas turi įtakos dantukų būklei, kaip saugoti dantukus, kad jie būtų sveiki. Su vaikais diskutuodami išbaidėm mitą, kad dantukus tvarkyti yra skausminga. Taisyklingo dantų valymo įgūdžio mokinomės į pagalbą pasitelkę didelį mokomąjį dantų muliažą. Visi vaikai turėjo galimybę parodyti kaip jie patys valo dantis, o specialistė parodė ir pataisė tuos mokinukus, kurių judesiai nėra tinkami dantukų valymui.
Odontologai rekomenduoja tėvams vaikų dantis valyti iki 10 metų. Kol vaikai patys tampa sąmoningi ir turi pakankamą supratimą apie taisyklingą dantų valymą. Tačiau net ir vaikams patiems pradėjusiems valytis dantis, tėvai neturėtų pamiršti savo pareigų ir prižiūrėti ar vaikai tikrai išsivalo dantis švariai. O kad įvertinti pilnai vaikų burnos sveiktą ir dantukų būklę, bent kartą metuose apsilankyti pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą.
Ne veltui ir mokinio sveikatos pažymėjimą sudaro dvi dalys – sveikatos, kurią pildo šeimos ar vaikų gydytojas ir burnos sveikatos dalis, kurią pildo gydytojas odontologas ar burnos higienistas. Tad vaikų burnos sveikata prasideda šeimoje, o visa kita mūsų visos bendruomenės darbas.
Visuomenės sveikatos specialistė
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Jūratė Prišmontienė