Menu Close

Sveikatiados konkursas „PIETŲ KOVOS“

Pietūs – pats svarbiausias  dienos valgymo metas, nuo pietų maisto priklauso likusios dienos energija ir nuotaika. Todėl kiekvieną dieną turime valgyti sveikatai palankų ir sotų maistą per  pietus, tiesa?

Na, o pietų kovos taip nesivadintų, jei šiame konkurse nebūtų šiek tiek mūšio ir varžymosi! Sveikatiada Jums paruošė pietų kovų protmūšį bei mįslių ringą! Tai specialiai konkursui paruošta mokomoji medžiaga ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigoms!

Karantinas dar tęsiasi, todėl konkurse kvietėme dalyvauti iš namų, o pagal galimybes iš ugdymo įstaigų.  Buvo siūlyta skaniai ir sveikai pietauti, fotografuoti, nupiešti ar kaip kitaip įamžinti savo pietų lėkštes! Reikėjo parodyti, , kas  pietų lėkštėse!

Šiame konkurse dalyvavo 64 mokiniai: penktokų – 16, šeštokų – 12, septintokų– 12; aštuntokų  (8a) – 17, devintokų – 7.

 

Per technologijų pamokas su mokytoja  Rita Brasiene visose šiose išvardintose klasėse buvo diskutuojama apie pietų svarbą mūsų mityboje, kaip turi atrodyti sveikatai palankūs pietūs, kiek ir kokių maisto medžiagų turi gauti paauglio organizmas, kalbėta  apie sriubų svarbą, kokios jos gali būti, ieškota informacijos apie pietų karštus patiekalus . Visose klasėse vyko protmūšių  I ir II turai.

Vaikams labai patiko, tai rodo ir atsiliepimai:
1. Buvo daug naudingos informacijos. Sužinojau, kad per pietus būtina valgyti sriubą.

  1. Labai patiko protmūšis. Pamoka buvo tikrai man įdomi.
  2. Labai patiko užduotis parengti pietų meniu.
  3. Labai patiko gaminti sau sveikus pietus.
  4. Mano pietūs buvo labai sveiki ir skanūs.
  5. Sužinojau, kaip pagaminti sveikus pietus. Labai patiko užduotis, kai reikėjo sudaryti pietų meniu.
  6. Man labai patiko ne tik fotografuoti savo pietus, bet ir juos nupiešti. Ir man puikiai sekėsi.

KITOS VEIKLOS

Penktokai per dailės pamoką  piešė tema „Kas mano pietų lėkštėje?“ Pamokų metu diskutavo, ką jie valgo pietums ir kodėl svarbu valgyti sveikus pietus, kas turi būti pietų lėkštėje, fotografavo savo pietus, valgomus namuose , ir aptarė jų naudingumą sveikatai. Šeštokai, septintokai fotografavo savo pietus ir pamokų metu kūrė sveikatai palankius pietų valgiaraščius. Aštuntokai ir devintokai patys gamino pietus iš dviejų patiekalų (sriuba ir karštas  patiekalas) ir mokėsi kurti sveikatai palankius pietų valgiaraščius.

 

Prie projekto sveikatiados konkurso „Pietų kovos“ prisijungė dailės mokytoja Lina Ruginienė. Per dailės pamokas 5 klasės mokiniai piešė  maistą  pietų lėkštėje.

Tariu didelį ačiū šioms pedagogėms ir dalyviams, kuriems  buvo įdomu,  ką valgo ir domisi sveika mityba.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Inga Virketė

Skip to content