Menu Close

Sveikata visus metus 2021 – balandžio mėnesio iššūkis EMOCINĖ SVEIKATA ,,Juokas – vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis‘‘!

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, tai išsigandę, tai nustebę vėl nuotaika linksma, bet staiga nuliūdom…ir taip viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios, todėl svarbu su vaikais kalbėti apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti.

Visą balandžio mėnesį Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijos 1 klasės mokiniai ,,Sveikuoliukai vabaliukai‘‘ ,,keliavo‘‘ po emocijų ir jausmų pasaulį, ant vienos ,,Aš jaučiuosi‘‘ pintinėlės ant kitos pintinėlės. Dalyvavo „Mano emocijos ir jausmai“ užsiėmimuose, mokėsi atpažinti ir reikšti savo emocijas, labiau pasitikėti savimi. Mokiniai atliko užduotis, žaidė įvairius žaidimus: „Bendravimo bokštas“, ,,Surask ir įvardink mane“, žaidimų metu mokiniai įsivardino emocijas ir jausmus, kuriuos patiria, išgyvena patys, lavino pastabumą, dėmesingumą, treniravo regimąją atmintį. Taip pat mokinosi atsipalaidavimo technikų, kurios padės ateityje savikontrolei. ,,Sveikuoliukai vabaliukai‘‘ kūrė eiles apie laimę, džiaugsmą, vaizdžiai papasakojo, apie slogias mintis ir tai, kas priverčia šypsotis.

Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijos 1 klasės mokinio Roko kūryba:

,,Šypsenėlė, šypsena

Kiekvienam ji dovana.

Šypsos jaunas, šypsos senas,

Šypsos saulė geltona!‘‘

Vaikams svarbu išmokti reguliuoti ir kontroliuoti savo emocijas, bet jokiu būdu neslopinti ar užgniaužti. Vaikams svarbu suprasti, kad jausti visas emocijas yra normalu, tačiau jie turi išmokti jas reikšti neskaudinant kitų. Nėra „gerų“ ar „blogų emocijų“, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys užplūdus emocijoms.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bubelienė

Skip to content