Menu Close

Sveikatą stiprinančių mokyklų geroji patirtis tema „Mokyklų bendruomenėms skirti sveikatos raštingumo instrumentai“

Prasmingų darbų kupini metai prabėga nepastebimai. Šie metai taip pat buvo gausūs įvairių veiklų, kurios suteikė progą mokyklų bendruomenėms įsitraukti ir parodyti kūrybiškumą. Kad veiklos džiugino, matyti iš Jūsų atsiųstų gerosios patirties aprašų, kurių per metus sulaukėme išties nemažai – 317. Kiekvieną metų ketvirtį stengėtės nuveikti ką nors įdomaus ir gražaus savo bendruomenėse, o vėliau pasidalijote patirtimi su kitais.

Paskutine šių metų tema „Mokyklų bendruomenėms skirti sveikatos raštingumo instrumentai“ sulaukėme 76 aprašų, kuriuose pasakojate, kaip keliate sveikatos raštingumą savo bendruomenėse. Tai įvairūs mokymai apie sveikatai palankų maistą, pažintys su naujais fizinį aktyvumą didinančiais žaidimais, žinių apie protinę ir dvasinę sveikatą gilinimas, diskusijos apie emocijas bei nuotaikas, higienos įgūdžių mokymai (kaip teisingai valytis dantukus, kur slypi daugiausia mikrobų ir bakterijų, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kt.); aprašyti įvairūs sveikos gyvensenos tyrimai, kurie atskleidė bendruomenės narių sveikatą, ir daug kitų veiklų.

Pasiūlyta tema buvo siekiama atliepti visų bendruomenių poreikius ir lūkesčius, tad ir aprašai atskleidė platų sveikatinimo veiklų spektrą. Ir šį ketvirtį kai kurios mokyklos neapsiribojo vienu aprašu ir atsiuntė keletą gerosios patirties pavyzdžių, tai Kėdainių lopšelis-darželis „Vyturėlis“, Klaipėdos lopšelis-darželis „Linelis“, Klaipėdos lopšelis-darželis „Pušaitė“, Marijampolės lopšelis-darželis „Vaivorykštė“, Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“, Vilniaus r. Rudaminos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Gerosios patirties pavyzdžiai  publikuojami Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro interneto svetainės skiltyje „Vaikų sveikatos stiprinimas – Sveikatą stiprinanti mokykla – Geroji patirtis“.

17 mokyklų atsiuntė gerosios patirties aprašus kitomis temomis, kurios publikuojamos Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro interneto svetainės skiltyje „Vaikų sveikatos stiprinimas – Sveikatą stiprinanti mokykla – Geroji patirtis įvariomis temomis, 2022 metai“.

Nuoširdžiai dėkojame visiems už gražius ir išradingus darbus, rūpinimąsi vaikų sveikata ir jiems rodomą gerą pavyzdį. Ačiū, kad kuriate, ieškote ir randate naujų idėjų savo veikloms, kurios Jūsų bendruomenes daro išskirtines ir labiau matomas.

Gražių Šv. Kalėdų, kūrybingų ir sveikų artėjančių Naujųjų metų!

 

 

 

Nijolė Paulauskienė,

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė,

Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisijos sekretorė

tel. 8 667 43368, el. paštas nijole.paulauskiene@smlpc.lt

Skip to content