Menu Close

Švarios rankytės- apsauga nuo virusų ir mikrobų!

Rankų plovimas – tai įprasta kasdienė, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra. Jas plauname, ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir tam, kad apsisaugotume nuo įvairiausių virusų ir mikrobų, bei užkrečiamųjų ligų.

Vasario 2 – 9 dienomis Senamiesčio mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, pirmų klasių mokiniams, vedė užsiėmimus apie rankyčių higienos svarbą. Vaikučiai užsiėmimo metu, žiūrėjo trumpą pasakėlę apie Murzulį, kuris nemėgo plautis rankų. Kaip dėl jo užsispyrimo ir tingėjimo plauti rankas kentėjo visi planetos gyventojai. Po pasakėlės, su vaikais aptarėme, kodėl ir kada reikia plauti rankas, kas gali nutikti jei vaikai neplaus rankų.

Mikrobai ir virusai esantys mūsų aplinkoje, plika akimi yra nepastebimi. Jie keliauja, nuo vienų paviršių ant kitų, vaikams liečiant daiktus, sveikinantis vieniems su kitais. Kad mokinukams būtų paprasčiau suprasti mikrobų keliavimo kelią ir įsitikinti jų pačių rankyčių švara, atlikome eksperimentą. Jo metu, specialia vaizdine priemone pamatėme kiek daug ant rankų ir kitų paviršių yra mikrobų. Tada puse klasės rankas kvietėme nusiplauti su muilu, o kitą pusę tiesiog su vandeniu. Šviečiant specialia šviesa vaikai suprato, kad norint rankas nuplauti švariai, kad ant jų neliktų mikrobų ir virusų būtina plauti su muilu.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Jūratė Prišmontienė

 

Skip to content