Menu Close

Švarios rankos – sveiki dantys – sveikesnis vaikas

2019 metų gegužės mėnesį Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vyko užsiėmimų ciklas su 1- 4 klasių mokiniais šiomis temomis: rankų ir burnos higiena, bakterijų-mikrobų pasaulis bei antimikrobinis atsparumas.

Rankų plovimas – įprasta, labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią įvairių infekcinių ir kirmėlinių ligų plitimui. Kiekvienas turi žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė pravedė užsiėmimą 1-4 klasių mokiniams apie rankų plovimo reikšmę sveikatai. Užsiėmimo tikslas – ugdyti, lavinti vaikams asmens higienos įpročius, atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti vaikus teisingai nusiplauti rankas, išaiškinti, kad reikia plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Rankas plauti būtina su muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus.

Burnos sveikata signalizuoja apie patologinius viso organizmo pokyčius; ji veikia psichinę savijautą, išvaizdą, gyvenimo kokybę. Tyrimai rodo, kad jau ikimokykliniame amžiuje daugelį vaikų kamuoja dantų ėduonies pažeisti dantys.

Kito užsiėmimo  tema „Sveiki dantys – spindinti šypsena“. Tikslas – burnos higienos įgūdžių priminimas ir mokymas. Vaikai buvo supažindinti su taisyklingos burnos higienos principais bei pamokyti, kaip dantukus išlaikyti sveikus. Visų pirma, buvo išaiškintos dantukų funkcijos, priminta, kam jie reikalingi ir kodėl yra svarbu turėti juos sveikus. Prisiminėme, kokias reikalingas priemones reikia turėti burnos higienai, kokios galimos ligos jei neprižiūrėsime jų.

„Neužtenka žinoti,

Reikia panaudoti žinias.

Neužtenka norėti,

                       Reikia veikti.”       J.V. Gėtė

 

Visuomenės sveikatos  specialistė

Inga Virketė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


+ 5 = dvylika

Skip to content