Menu Close

Svarbi informacija!

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie sveiktos apsaugos ministerijos Telšių departamentas informuoja

TUBERKULIOZĖ KASMET NUSINEŠA ŽMONIŲ GYVYBES

 

Tuberkuliozė (TB) yra viena iš infekcinių ligų, nuo kurios pasaulyje daugiausiai miršta žmonių.

Šiais metais naujų atviros plaučių tuberkuliozės atvejų Telšių r. sav.- 18, iš jų  mirė 3, recidyvų (atkrytis) buvo 1 ir vienas mirė. Mažeikių r. sav.-15 naujų susirgimų atvira plaučių tuberkulioze ir 3 recidyvai, o mirė nuo tuberkuliozės vienas ligonis. Plungės r. sav. šiemet registruoti  nauji atviros plaučių TB 6 susirgimai, recidyvai 2, mirusių nuo TB nebuvo. Rietavo sav. naujų atviros plaučių TB atvejų šiais metais nebuvo, tik vienas recidyvo atvejis.

Tuberkuliozė plinta nuo žmogaus žmogui per orą su lašeliais. Kai žmonės, sergantys plaučių TB, kosėja ir čiaudi, jie išskiria TB sukėlėjus į orą, Kad asmuo užsikrėstų, pakanka įkvėpti kelias šias bakterijas, kurios mažuose lašeliuose gali tvyroti nevėdinamoje patalpoj. Dažniausiai užsikrečiama ilgai ir artimai kontaktuojant su sergančiuoju atvira tuberkulioze asmeniu ir didžiausia tikimybė užsikrėsti yra šeimos nariams, bendradarbiams ir kitiems artimame kontakte esantiems žmonėms.

Saugokimės nuo tuberkuliozės stiprindami sveikatą, laikydamiesi sveikos gyvensenos principų, asmens higienos taisyklių, profilaktiškai tikrindamiesi sveikatą. Sumažinkime užsikrėtimo tuberkulioze riziką – vėdinkime patalpas!

Skip to content