Menu Close

SUSIPAŽINKIM – MANO VARDAS MEILĖ

Sausio mėnesį Plungės lopšelyje – darželyje „Rūtelė“ 4 – 5 metų vaikai buvo supažindinami su emocijomis. Nors mokytis emocinio raštingumo niekada nėra per vėlu, visgi geriausia pamatus visam tam dėti jau ankstyvoje vaikystėje. Pradėjus su vaikais anksti kalbėti apie emocijas, jiems ši tema natūraliai tampa dar vienu pasaulio ir savęs pažinimo objektu, kurį noriai tyrinėja prigimtinio smalsumo vedini. Jeigu mes lydime vaiką šiuo pažinimo keliu, t.y., nevengiame kalbėti apie skirtingas emocijas, atkreipiame vaikų dėmesį į tai, kas vyksta su mūsų kūnu, kai užplūsta pyktis, jeigu pasakojame, ką galime daryti, kai nerimaujame, liūdime arba bijome, mūsų mažiesiems emocijos ir pastangos jas suvaldyti tampa neatsiejama jų gyvenimo dalimi.

Vedamo užsiėmimo metu žaidimas („BBQ Emotions“) gelbėjo vaikams lengviau atpažinti ir valdyti savo emocijas ir lavinti socialinius įgūdžius, emocinį intelektą, vaizduotę ir kūrybiškumą bei smulkiąją motoriką. Mėgstamiausia vaikų emocija užsiėmimų metu tapo vaikų įvardinta panelė „Meilė“.

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje             Dovilė Reimarė

Skip to content