Menu Close

Su pasauline regėjimo diena!

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena (šiais metais tai – spalio 8 diena). Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis.

Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, plančetinį kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta.

Šiai dienai paminėti Kulių rajono gimnazijos ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė visą spalio antrąją savaitę priešmokyklinei ir ikimokyklinėms grupėms, 1-4 klasių, bei 6 ir 11-tos klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Sveikos akys – laimingos akys“, kurių metu  buvo supažindinama su akies sandara, jų pervargimo priežastimis, pateikė rekomendacijas, ką daryti, kad akys būtų sveikos. Mažiausieji akinių fono paveikslėlyje nuotaikingai piešė juos supantį pasaulį, taip pat sužinojo daug įvairių faktų ir keistenybių apie žmogaus ir net gyvūnų akis, kaip pvz.: „stručio akis didesnė už jo smegenis“, arba „žmogaus akys visada tokio paties dydžio – nuo gimimo iki mirties“. Vyresnieji mokiniai po paskaitos galėjo pasitikrinti savo regėjimo aštrumą, susipažinti su stendu apie akių mankštos pratimus. Vienas iš būdų išsaugoti sveikas akis ir pagerinti regėjimą, jeigu jis jau susilpnėjęs, yra akių mankšta, kuri mažina įtampą ir stiprina akių raumenis, todėl sveikatos specialistė pamokė mokinius, kaip reikia atlikti akių mankštą. Priminimui dar padovanojo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro išleistus atmintukus su akių mankštos pratimais.

Vaikai suprato, kad akimis reikia rūpintis taip pat, kaip ir visu kūnu ir sveikata, o tai reiškia, kad reikia sveikai maitintis, valgyti daug vaisių, daržovių ir aktyviai sportuoti.

Linkiu Jums saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis!

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

 

Skip to content