Menu Close

Specialiojo ugdymo centro moksleivėms lytiškumo paskaita „Mergaičių lytinis brendimas. Intymi higiena. Savigarba.“

Gegužės 25 dieną Specialiojo ugdymo centre vyko paskaita mergaitėms „Mergaičių lytinis brendimas. Intymi higiena. Savigarba.“

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė A. Šarkauskienė kalbėjo apie mergaičių lytinį brendimą, kaip iš mergaitės tampama moterimi, apie lytinio brendimo metu pastebimus pokyčius ir lytiškai plintančias ligas. Kalbėjome ir diskutavome apie mergaičių savigarbą. Visos mergaitės sutiko , kad kuo dažniau mergina keičia lytinius partnerius, tuo labiau jos savigarba mažėja.  Taip pat kalbėjome ir diskutavome apie higieną menstruacijų metu ir davėme patarimus pagal gydytojų rekomendacijas.

Bendrosios praktikos slaugytoja A. Staponkienė išsamiai paaiškino ir praktiškai parodė, kaip naudotis higieniniais paketais, kaip dažnai juos keisti ir tvarkingai supakuotus išmesti į šiukšlių dėžę.

Sprendėme situacines užduotis, kad labiau mergaitės suprastų kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kad nenusiviltų ir nepakliūtų į prekybą žmonėmis pinkles.

Ši paskaita – diskusija moksleivėms patiko, ji buvo naudinga ir informatyvi. Po paskaitos visos mergaitės apdovanotos higieniniais paketais.

 

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje A. Šarkauskienė

Skip to content