Menu Close

Specialiojo ugdymo centre protų mūšis skirtas Pasaulinei dienai be tabako „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Šios dienos minėjimo proga, gegužės 30 d. mokykloje vyko protų mūšis „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“, kurį organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, padedant bendrosios praktikos slaugytojai A. Staponkienei.

Pagilinimui žinių priklausomybių tema sudarė 18 klausimų. Dalyvavo 8 ir 9 specialiųjų klasių komandos: “Super herojai“, “Draugai“, „Kariūnai“, Energiuk“. Komandos atsakinėjo į klausimus apie psichoaktyvias medžiagas, analizavo pateiktą informaciją, kuri buvo tiesiogiai susijusi su šia tema.

Atlikus visas užduotis ir suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo komanda pavadinimu „Super herojai“. Antrąją vietą iškovojo komanda „Draugai“ ir trečiąją vietą užėmė komanda „Kariūnai“.  Visi mokiniai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sukurtomis dovanėlėmis.

Tikimės, kad protų mūšiai padeda mokiniams pagilinti žinias apie priklausomybes, o gal kažkas sužino ir naujų dalykų.

Visuomenės sveikatos specialistė

Vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Aldona Šarkauskienė

Skip to content