Menu Close

Spalio 10 d. – Pasaulinės psichikos sveikatos diena – 10 žingsnių geresnės savijautos link (1)

Psichikos sveikata – gera asmens savijauta, kai jis gali realizuoti savo gebėjimus, įveikti įprastus gyvenimo sunkumus, dirbti ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Mums, Higienos instituto Psichikos sveikatos centrui, rūpi, kad kuo daugiau žmonių galėtų tinkamai pasirūpinti psichikos sveikata, iškilus poreikiui, kreiptis į specialistus, galinčius padėti. Norime paskatinti, kad būtų skiriama daugiau dėmesio savo savijautai ir imtis paprastų priemonių, siekiant patirti kasdienėje veikloje daugiau teigiamų pojūčių, labiau mėgautis santykiu su savimi ir kitais, surasti savyje resursų sunkumams išspręsti.
Kadangi tikime, kad pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnių, siūlome 10 paprastų būdų, kaip pasirūpinti savimi. Kviečiame kasdien 10 dienų iš eilės Jums patogiu metu skirti bent 15 minučių sau ir atlikti tos dienos mūsų siūlomą žingsnį bei fiksuoti savo pojūčius, mintis ir patirtis Jums patogioje vietoje (užrašų knygutėje, dienoraštyje, kompiuteryje, telefone ir pan.). Ši savistaba paskatins labiau pažinti save, pastebėti pasikartojančius dalykus ir atrasti naujų galimybių, siekiant jaustis geriau.
Pirmoji diena. Maži kasdieniai malonumai
Pagalvokite, kas Jums gyvenime teikia malonumą ir sudarykite malonumų sąrašą – kuo daugiau, tuo geriau. Pavyzdžiui, tai gali būti bendravimas su draugais, arbatos gėrimas, knygos skaitymas ir pan.. Tikslas – kasdien bent vienas malonumas iš šio sąrašo! Sąrašas gali būti itin naudingas tada, kai sudėtinga įsivertinti, ko norima. Tokiais atvejais Jūsų paties užuominos gali padėti atrasti „tikrąjį norą“.
Skip to content