Menu Close

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pirmaujanti mirties priežastis Plungėje

Plungės rajone 2019 m. mirė 388 žmonės. Trys pagrindinės mirties priežastys buvo – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė 216 asmenų (651,83 100 tūkst. gyv.). ir tai daugiau nei pusė 55,67 proc. visų mirusiųjų.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 29 d. kvietė paminėti Pasaulinę širdies dieną ir „Su širdies ir kraujagyslių ligomis kovoti iš širdies“, šiemet ,,MINANT‘‘. Visos organizacijos, įstaigos, įmonės ir kt. galėjo prisijungti prie simbolinės akcijos ir kartu atlikti kojų minimą atsigulus, atsisėdus. 70 kartų – tiek, kiek žmogaus širdis susitraukia vidutiniškai per 1 minutę.

Dėkojame prisidėjusiems prie akcijos. Šią dieną paminėjome iš širdies, linksmai ir kūrybiškai.

Pasaulinė širdies diena yra pasaulinė kampanija, kurios metu pavieniai žmonės, šeimos, bendruomenės ir vyriausybės visame pasaulyje dalyvauja įvairiose veiklose, skatinančiose atsakomybės prisiėmimą už savo ir aplinkinių širdies sveikatą. Šios kampanijos metu Pasaulinė širdies asociacija vienija įvairius žmones iš visų šalių kovojant su širdies ir kraujagyslių ligų našta, įkvepia bei skatina tarptautinius veiksmus, propaguojančius širdžiai sveikos gyvensenos pasirinkimą visame pasaulyje. Pasaulinė širdies asociacija ir jos nariai vadovaujasi nuostata, kad sveika širdis – pamatinė kiekvieno žmogaus teisė ir esminis pasaulinio teisingumo sveikatos srityje elementas.

Širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių yra daug: nuo rūkymo, cukrinio diabeto, padidinto arterinio kraujo spaudimo ir nutukimo, iki oro taršos ir mažiau paplitusių priežasčių, tokių kaip paveldėjimas, infekcinės ir kaupimo ligos.

Mes galime rūpintis savo širdimi ir perspėti širdies ir kraujagyslių ligas

  • sveikai maitindamiesi,
  • atsisakydami tabako,
  • ribodami alkoholio vartojimą,
  • didindami fizinį aktyvumą,
  • vengdami streso.

Kviečiame visus pasirūpinti savo širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata, pasidomėti ir užsiregistruoti į Sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai.

Skip to content