Menu Close

Sergančiųjų daugėja: tinkamas laikas skiepytis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per pastarąją savaitę šalyje padaugėjo sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

Lietuvoje spalio 16–22 d. (42 savaitė) bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis buvo 1166 atvejai 100 tūkst. gyventojų, spalio 9–15 d. (41 savaitė) jis buvo mažesnis – 1082,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis praėjusią  savaitę buvo Alytaus apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.

Epideminis sergamumo lygis nebuvo pasiektas nė vienoje savivaldybėje, t. y. neperžengta 1500 atvejų 100 tūkst. gyv. riba.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 11 asmenų, iš jų 7 vaikai (0–17 m.) ir 4 suaugusieji, priklausantys vyresnių nei 65 m. asmenų grupei, 41-ąją savaitę į ligonines pateko mažiau pacientų – 4 asmenys.

Primename, kad Lietuvos apskričių ir kiekvienos savivaldybės sergamumo rodiklius galima rasti NVSC interneto svetainėje.

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2023 m. 41-ąją savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 238 ėminiai, iš kurių 2-uose ėminiuose buvo aptiktas respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, iki 41-os savaitės pabaigos (iki spalio 15 d.) sergamumas kvėpavimo takų ligomis (gripu ir ŪVKTI)  išliko panašus kaip ir praeitų sezonų tuo pačiu metu daugumoje ES ir (arba) EEE šalyse. Daugelyje šalių sezoninio gripo aktyvumas išliko žemas.

SARS-CoV-2 sukeltų kvėpavimo takų ligų dalis buvo daug didesnė nei RSV bei sezoninio gripo.

SARS-CoV-2 viruso cirkuliacija tarp vyresnio amžiaus asmenų toliau didėjo maždaug pusėje šalių, dėl to didėjo asmenų, patekusių į ligonines ir intensyviosios terapijos skyrius, skaičius.

Sergamumo duomenys rodo, kad registruojamas didėjantis  RSV aktyvumas.

Informacija pasiekiama adresu

Pasiskiepijusiųjų gretos auga, raginame prisijungti

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, šį sezoną, t. y. nuo spalio 5 d., nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo 13 339 asmenys, NVSC duomenimis, rugsėjo mėn. nuo gripo pasiskiepijo 24 619 asmenų, priklausančių rizikos grupėms.

NVSC specialistai primena, kad nuo gripo ir COVID-19 ligos efektyviausiai apsaugo skiepai. Nuo šių ligų rekomenduojame pasiskiepyti vieno vizito metu. Tiek nuo gripo, tiek ir nuo COVID-19 ligos ypač raginame pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms.

Primename, kad COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje. Jei rizikos grupėms priklausantys asmenys nori skiepytis kartu su gripo vakcina, tą gali padaryti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę.

Gydymo įstaigų, užsisakiusių vakcinas, sąrašą, rasite čia.

Daugiau informacijos apie COVID-19 ir gripą.

 

NVSC informacija

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/serganciuju-daugeja-tinkamas-laikas-skiepytis

Skip to content