Menu Close

RYTMETINĖ JUDUMO MANKŠTA KULIŲ GIMNAZIJOJE

Anatomiškai žmogaus kūnas sutvertas judėti, tačiau galime pastebėti, kad didžiąją savo dienos dalį praleidžiame sėdėdami: mokykloje, prie darbo stalo ar priešais televizoriaus ekraną. Kasdien mus pasiekia įvairi informacija apie sveikos gyvensenos patarimus. Vienas iš tokių – norint palaikyti gerą sveikatą ir jaustis puikiai, svarbu kas dieną judėti.

Gegužės 10- ąją  pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena – tarptautinė diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Visi žinome, kad fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys. Labai svarbu, kad išlaikytume sportinės veiklos reguliarumą bei judesių įvairovę. Todėl, prisijungiant prie šios datos paminėjimo, gegužės 20 dieną, mūsų gimnazijos priešmokyklinės klasės ir ikimokyklinės „Aitvariukų“  grupės vaikai kartu su pedagogėmis ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, šią  dieną  pažymėjo aktyviai pajudėdami – pasimankštindami su ergoterapiniais kamuoliais: atlikdami smagią rytinę mankštą lauke. Visi linksmai ir noriai mankštinosi ant kamuolių, atlikdami įvairius sportinius ir aerobikos elementus, kas suteikė mums visiems gerų emocijų, tapome žvalesni, energingi ir pasisėmę geros nuotaikos visai likusiai dienai.

Energingas judesys, derinamas kartu su sportu, teikia ypač teigiamą poveikį ne tik sveikatai, bet ir gerai emocinei savijautai!

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content