Menu Close

RENGINYS „GERA PSICHIKOS SVEIKATA – POZITYVIOS EMOCIJOS“

Gruodžio 9 dieną Plungės Oginskių parke praūžė baigiamasis renginio „Gera psichikos sveikata – pozityvios emocijos“ etapas. Jį organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, išsikeldamas tikslą – padėti vaikams įgyti bendrą psichinės sveikatos suvokimą, ugdyti vaikų emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, formuojant teigiamas nuostatas, empatiją ir norą padėti kitiems.

Renginio pirmas etapas vyko nuo lapkričio 27 dienos iki gruodžio 8 dienos visose Plungės rajono savivaldybės ikimokyklinių ir bendrąjį ugdymą vykdančiose mokymo įstaigose: jose dirbančios visuomenės sveikatos specialistės, psichikos sveikatos raštingumui ugdyti darželinukų, ketvirtų, šeštų, ir devintų klasių mokiniams organizavo ir vedė paskaitas, pokalbius, edukacinius užsiėmimus, viktoriną „Ką žinau apie psichinę sveikatą?“. Specialistės stengėsi įdiegti jaunuomenei, kad gebėjimas pažinti save, savo stipriąsias puses ir jomis naudotis, valdyti savo emocijas, nusivylimą, pyktį, sugebėti įveikti netekčių ir gyvenimo pokyčių sukeltus jausmus, veiksmingai spręsti problemas ir priimti atsakingus sprendimus – štai ko reikia išmokti kiekvienam žmogui ir kuo anksčiau. Tai svarbu dėl visiškai paprasto tikslo – kad galėtume gyventi sveiką, laimingą ir sėkmingą gyvenimą. O kaip būti laimingam šiandieniniame pasaulyje?

Sparčiai artėjantis magiškas metų laikas mums primena, kaip gera dalintis šiluma ir dovanomis. Ta proga, atlikus visus „namų darbus“, gruodžio 9-osios šeštadienio rytmetį, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas visų ugdymo bendruomenių narius, kartu su savo šeimos nariais, draugais ir kaimynais pakvietė į pramogą lauke – šventinį orientacinį žygį – dovanų ieškojimą Plungės parke, nes ten Kalėdų Senelis išbarstė daug dovanų vaikams ir jų tėveliams! Į Plungės miesto parką – „Aktyvaus poilsio pramogų zonoje“  sugūžėjo apie pusantro šimto linksmai nusiteikusių „mažų“ ir „didelių“ dalyvių. Po smagios mankštelės ir  trumpo instruktažo, gavę orientacinius „Dovanų paieškos žemėlapius“ visi susirinkusieji, pagauti gerų emocijų ir didelio motyvacinio azarto, pasklido po  Plungės Oginskio parko prieigas. Aktyviai ir sveikai papramogavę ir susirinkę visas išbarstytas Kalėdines dovanas, dalyviai turėjo galimybę puošti eglutę, žaisti futbolą ant sniego ir vaišintis karšta arbata su sausainiais. Psichikos sveikatos raštingumui ugdyti vyko smagi internetinė kahoot viktorina „Ką žinau apie psichinę sveikatą?“ Liūdinčių ir pralaimėjusių nebuvo. Mažiausieji klegėjo įvairių žaidimų šurmulyje, kuriuos organizavo visuomenės sveikatos specialistės.

Šio renginio dėka, visų veiklų įvairovėje, buvo puiki galimybė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui sutelkti jaunimą bendruomeniškumui, ugdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą žiemos metu, grūdinti vaikų fizinį organizmą bei suteikti daug smagių teigiamų emocijų, kurios dažno pasaulį nudažo jausenos ryškiaspalvėmis gėlėmis, nes žmogui gyvenimo spalvų suteikia ne akys, o emocijos!

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

 

 

 

Skip to content