Menu Close

RENGINYS – AKCIJA „PASAULINĖ DIENA BE TABAKO“

Kiekvienais metais gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kartu su tarptautiniais partneriais mini Pasaulinę dieną be tabako. 2019 m. daugiausia dėmesio skiriama šių problemų sprendimui: tabako rūkymui, kuris  yra pagrindinė tiek plaučių vėžio, tiek lėtinių kvėpavimo takų ir daugybės kitų ligų atsiradimo priežastis, taip pat tuberkuliozei, kuri pažeidžia plaučius ir blogina jų funkciją.  Tabako dūmai teršia orą, kuriuo kvėpuoja kūdikiai ir visi nerūkantieji. Mažiems vaikams, susiduriantiems su pasyviu rūkymu, kyla astmos, plaučių uždegimo ir bronchito, taip pat apatinių kvėpavimo takų infekcijų atsiradimo ir paūmėjimo rizika. Rūkančių žmonių mirtingumas yra 1,7 karto didesnis už nerūkančiųjų. Vidutiniškai nerūkantys žmonės gyvena apie 7,5 metų ilgiau. Taip pat nustatyta, kad 70 metų sulaukia 80 % nerūkančių

Renginį Pasaulinė diena be tabakoAlsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje  nuspręsta paminėti su 6-ų,7-ų ir 8-ų klasių mokiniais neįprastai, įdomiai ir aktyviai. Renginio idėja – Plungės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Ingos Virketės ir gimnazijos socialinės pedagogės Aurelijos Augustinienės.  Kiekviena klasė sudarė 4 komandas po 5 mokinius. Kiekviena komanda per 30 minučių turėjo atlikti skirtingas užduotis :

  1. Orientacinę užduotį komandos atliko pas IT specialistą Jurgį Mankauską, kuris buvo atsisiuntęs programėlę „Actionbound“. Dalyviams reikėjo surasti  žemėlapyje 10 nustatytų taškų ir prie kiekvieno atsakyti į klausimą.  Už teisingą atsakymą gavo tašką.  Laimėjo  daugiausiai surinkę balų ir greičiausiai atlikę užduotis.
  2. Sportines užduotis komandoms paruošė  kūno kultūros mokytojai Aurimas Grybauskas  ir Tomas Rapalavičius.
  3. Kūrybinę užduotį komandos atliko su technologijų mokytoja Rita Brasiene. Reikėjo iš maišelio išsitraukti lapelį, kuriame buvo nurodytas žmogaus kūno organas. Užduotis: kuo išradingiau pavaizduoti, kokią žalą sukelia tabakas, el. cigaretės  tam organui, kurio pavadinimą ištraukė. Buvo galima dainuoti, papasakoti, šokti, piešti, deklamuoti, repuoti, vaidinti … svarbu, kad būtų  įdomu, vaizdinga, išradinga bei aktyvu.
  4. Strateginę užduotį komandos atliko pas soc. pedagogę Aureliją Augustinienę. Reikėjo  su savo atsineštomis priemonėmis kuo  tiksliau, efektyviau strateguoti ir kuo greičiau pripildyti vamzdį vandeniu.

Komisijos nariai stebėjo užduočių  atlikimą ir  vertino 3 balais.  Daugiausiai balų (51) surinko 8 klasės, 48 – 7-os klasės ir vos 1 balu atsiliko 6 klasės komandos. Visos klasės, klasių vadovai, komisija, atsakingi asmenys apdovanoti Plungės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis, kurias įteikė biuro direktorė Daiva Zablockienė, o renginį užbaigė gimnazijos pavaduotojas l. e. direktoriaus pareigas Regimantas Kavaliauskas siūlydamas mokiniams rinktis ne žalingus įpročius, o aktyvias ir įdomias veiklas, kurios stiprina sveikatą.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Inga Virketė
        

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


+ 5 = dešimt

Skip to content