Menu Close

Raudonų batelių diena Kulių gimnazijoje

Tarptautinė Vaisiaus alkoholinio sindromo minėjimo diena (VAS) – rugsėjo 9 d. Pirmą kartą VAS diena buvo paminėta 1999 metų rugsėjo 9-ąją dieną, su tikslu didinti sąmoningumą alkoholio žalos nėštumo metu tema bei toleranciją ir paramą sergantiems šiuo sindromu. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų.
 Šią dieną Kulių gimnazijos mokiniai paminėjo prisijungdami prie akcijos „Raudoni bateliai“. Inicijuojami mokyklos visuomenės sveikatos specialistės, pradinių klasių mokiniai aktyviai piešė ant akmenukų šios dienos simbolius – raudonus batelius dėkodami savo mamytėms už sąmoningumą, kad gimė sveiki ir mylimi, o 9 val. 9 min. iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tiesioginę virtualios paskaitos transliaciją „VAS – ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė“ internete stebėjo vyresnių klasių mokiniai, kuri buvo skirta plačiajai visuomenei. Po to vyko diskusijos ir nutarėme, kad plačiau paskleisime žinią apie Vaisiaus alkoholinį sindromą, būdus jo išvengti, žinosime, kaip padėti tiems, kurie jau turi alkoholio sukeltų pažeidimų.                  

Šiemet didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į tai, kad VAS ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė. Itin didelė problema, susijusi su Vaisiaus alkoholiniu sindromu Lietuvoje yra informacijos trūkumas, todėl siekiant kurti sveikesnę bei laimingesnę visuomenę būtina šviesti jaunimą, šeimą planuojančias poras, atokesnes bendruomenes – skatinti atsakomybę bei sąmoningumą.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content