Menu Close

Psichikos sveikatos dienos paminėjimas Kulių gimnazijoje

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti ir žaisti, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

 

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė, spalio 13 dieną lankėsi Kulių gimnazijos 5 klasėje ir pravedė pamoką „Streso valdymas“. Su mokiniais buvo kalbama apie emocinę ir dvasinę būseną, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį, todėl svarbu rimtai pažvelgti į šią ligą ir pasirūpinti savimi. Buvo pasakojama apie jausmų atpažinimą bei jų raiškos būdus, mokėsi skleisti gerą nuotaiką ir dalintis ja. Gilinosi, kas įtakoja gerą nuotaiką ir sveikatą.  Mokiniai dalijosi patirtimi ko reikia, kad būtum sveikas ir laimingas, ant balionų piešė savo savijautos išreiškiančias įvairias emocijas. Smagu, kad dauguma veidelių buvo linksmi. Pamokos metu mokiniams buvo pristatytos visos mums žinomas  psichologinės pagalbos galimybės.

Susitikimo tikslas –  įdiegti jaunam žmogui apie geros savijautos būseną, kai kiekvienas asmuo suvokia savo sugebėjimus, gali susidoroti su įprastais gyvenimo sunkumais, našiai bei rezultatyviai dirbti (arba mokytis) ir įnešti savo indėlį į bendruomenę, buvo įgyvendintas.

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content