Menu Close

Projekto „Sveikata visus metus 2021“ vasario mėnesio iššūkio veiklos Žemaičių Kalvarijos vyskupo Motiejaus Valančiaus gimnazijoje

Projekto „Sveikata visus metus 2021“ tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Iššūkį dalyvauti projekte priėmė gimnazijos ikimokyklinukų komanda „Augame sveiki“ ir 5 klasės mokinių komanda „Žemaitukai – sveikuoliukai“.

Vasario mėnesio iššūkis: „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“.Visi žinome, kad pagrindinis sveikatą lemiantis veiksnys yra Gyvensena (50 proc.) Judėjimas – neatsiejama mūsų sveikatos ir geros savijautos dalis. Kol mokymas vyksta nuotoliniu būdu, mažieji gimnazijos ugdytiniai turi galimybę sportuoti didžiulėje sporto salėje. Priešmokyklinukai labai mėgsta gimnastikos kamuolius, ant kurių sėdi ir pamokėlių metu. Smagu, kad vaikučiai turi galimybę žaisti erdvioje ir saugioje lauko žaidimų aikštelėje. Lopšelio grupės vaikučiai vasarą su mokytoja rinko čiobrelius, juos džiovino. Šaltą žiemos dieną labai smagu ir sveika mėgautis arbata su medumi ir džiovintais obuoliais. Gera nuotaika – labai svarbus sveikatos šaltinis. Todėl smagu švęsti gimtadienį būryje gerų draugų. Su puikia nuotaika paminėjome ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną –Vasario 16-ąją.

Penktokų komanda ieškojo patarlių, posakių, citatų apie didžiausią žmogaus turtą – sveikatą. Visuomenės sveikatos specialistė pravedė socialinio emocinio ugdymo, modulio „Sveikata ir prevencija“ pamoką atsakingų sprendimų priėmimų tema. Kiekvieno žmogaus veiksmai – tiek tinkami, tiek netinkami daro įtaką ne tik jam pačiam, bet ir aplinkiniams žmonėms.Tinkami veiksmai sukelia teigiamus pokyčius, o netinkami neigiamus. Pamokoje kalbėjome apie atsakingą sprendimą – suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam. Prisiminkite, kad pagalba prasideda nuo  pranešimo apie nelaimę!

Komandos „Augame sveiki“ ir „Žemaitukai – sveikuoliukai“ linki Jums visiems sveikatos !

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti veiklą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content