Menu Close

Projektas ,,Visi kartu‘‘ patyčioms – ne!

Projektas ,,Visi kartu‘‘ patyčioms – ne!

Projektas ,,Visi kartu‘‘, skirtas 6 ir 8 klasių moksleiviams. Kurio pagrindinis tikslas – Įtraukti mokyklos bendruomenę, suburiant komandas, į tokius užsiėmimus ir užduotis, kurių įvykdymui reikia darnaus komandinio mechanizmo veikimo, neišskiriant nei vieno kolektyvo nario.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Plungės rajono policijos komisariatas  pakvietė Plungės rajono mokyklas kelias pamokas paskirti skatinti gražius tarpusavio santykius mokyklos bendruomenėje ir taip visi kartu pasakyti patyčioms – “Ne”.

Pasitelkę novatoriškus veiklų modelius, įdomias veiklas, užduotis organizavome renginį „Kiaušiniada“, kurio metu jaunuoliai dalyvavo mokykloje atsidariusiuose trejuose kambariuose: ,,Saugumo zonos”, ,,Tvirtas dėl savo pasirinkimo” bei „Pirmos pagalbos stotis“.

Mokytojai taip pat buvo įtraukiami į veiklas, gamino atšvaitus, kurie renginio pabaigoje buvo išdalinti vaikams. Svarbu pabrėžti, kad suaugusiųjų dalyvavimas veiklose tokiomis pačiomis teisėmis kaip vaikų, pastariesiems tampa dar vienu akstinu. Jie mato, kad nesisekti gali ir suaugusiems, kad visiems reikalinga pagalba, kartais būtinas žmogus, kuriuo jie pasitiki, gali klausti, guostis ir, svarbiausia – sulaukti pagalbos.

Dienos bėgyje, aptarę ir išanalizavę busimus veiksmus, komanda (klasė) turėjo sukurti konstrukciją nevirtam kiaušiniui, kad jis „paleistas“ nesudužtų. Konstrukcijoms buvo naudoti galima tik netradicines medžiagas. Šias medžiagas reikėjo įsigyti, per pertraukas atsidarančioje ,,Visi kartu‘‘ krautuvėlėje. Renginio pabaigoje kiekvienos komandos (klasės) sukonstruoti kiaušiniai buvo paleidžiami nuo aukščiausio mokyklos taško.

Kad užduotys būtų įvykdytos, kiekviena klasė turėjo dirbti visi kartu, kaip stipri, vieninga, sutarianti, viena kitu pasitikinti komanda.

Projektą ,,Visi kartu‘‘ jau įgyvendinome  Plungės technologijos verslo mokykloje, Plungės rajono Platelių gimnazijoje, Plungės rajono Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijoje. Ačiū visiems aktyviai dalyvavusiems.

Sekantys susitikimai: Babrungo progimnazijoje lapkričio 6 d. , Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje lapkričio 8 d. , Plungės r. Kulių gimnazijoje lapkričio 9 d., Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje lapkričio 21 d..

Daugiau informacijos: tel. 863801570  , el. paštas: giedrevsb@gmail.com

Skip to content