Menu Close

Projektas „SVEIKAS MAISTAS – SVEIKAS AŠ“ lopšelyje-darželyje ,,Raudonkepuraitė“

Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ ikimokyklinio ugdymo grupių  „Bitutė“ ir „Nykštukas“ ( 3 – 4 m.)  pedagogai ir vaikai vykdė Plungės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą sveikatingumo projektą „Sveikas maistas – sveikas aš“.

Pagrindinis projekto tikslas – formuoti vaikų sveikos mitybos įgūdžius, glaudžiai bendradarbiaujant su vaikų tėvais, skatinant ugdymo tęstinumą šeimoje. Šiam tikslui pasiekti buvo įtraukta visa lopšelio-darželio bendruomenė. (Vaikai, pedagogai, tėvai, kitas personalas).

Viso projekto ugdomosios veiklos metu buvo siekiama bendradarbiavimo su ugdytinių šeimomis, tokiu būdu diegiant vaikams maisto gaminimo įgūdžius bei sveikos mitybos sampratą, suteikiant vaikams ir tėvams žinių apie mitybą. Projekto veiklų metu gaminamas maistas padėjo vaikams ugdytis socialinius, komunikacinius, pažintinius, kūrybinius ir sveikos gyvensenos įgūdžius. Projekto vykdytojai ir partneriai kūrybiškai derino teorines bei praktines žinias apie sveiką mitybą, didelė dalis informacijos buvo pateikiama žaidimo forma. Viena sėkmingiausių projekto veiklų – lektorės Danguolės Gasparavičienės mokymai bei praktiniai užsiėmimai, kurie įtraukė visą bendruomenę, įskaitant ir virtuvės personalą. Vykdant projektą buvo organizuojamos įvairios kūrybiškos sveikatinimo veiklos grupėse, popietės, išvykos pas Plungės rajono ūkininkus. (Iš viso 21 veikla).

Šis projektas buvo puiki galimybė didinti bendruomenės sveikatos raštingumą, bendradarbiavimą bei gerosios patirties sklaidą visuomenėje.

 

 

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Rasa Staponkienė

Skip to content