Menu Close

Priklausomybė nuo narkotinių medžiagų

Priklausomybė nuo narkotinių medžiagų paveikia elgseną, mąstymą ir fiziologinius procesus, atsirandančius dėl pakartotinio medžiagos vartojimo. Negydomos priklausomybės gali rimtai sutrikdyti žmogaus gyvenimą ir sukelti asmeninių santykių, teisines ir finansines problemas, prastą funkcionavimą darbe. Priklausomybė nuo narkotinių medžiagų dažnu atveju paveikia ne tik priklausomo asmens gyvenimą, tai liečia ir visus šeimos narius. Priklausomybė tampa visos ,,šeimos liga“, kuri neišvengiamai paveikia ir visą priklausomo asmens aplinką. Asmens susiduriančio su žalingu narkotinių medžiagų vartojimu artimieji neturėtų savo artimojo žalingos elgsenos pateisinti ar dangstyti, nes priklausomam asmeniui neleidžiama susidurti su realiomis jo elgesio pasekmėmis ir nesuteikiama proga pamatyti problemos masto. Šeimos nariams taip pat būtina pagalba, nes jie nuolat patiria nerimą, depresiškumą, bejėgiškumo jausmą, pyktį ar gėdą.

Jeigu Jūs susiduriate su žalingu narkotinių medžiagų vartojimu arba žinote, kas tai patiria, arba gyvenate kartu su priklausomu nuo narkotinių medžiagų žmogumi galite kreiptis pagalbos nurodytais kontaktais:

📞 Mob. tel.: +37063801077,
📩 El. p.: psichologe@plungesvsb.

 

Naudota literatūra:

Mayo Clinic. Drug addiction (substance use disorder). Patient Care & Health Information. Diseases & Conditions. Mayo Foundation for Medical Education and Research (MFMER).

McArdle, Eleanor A. & Stull, Laura G. (2018). Anxiety and Depression in Family Members of People Struggling with Addiction. Modern Psychological Studies 23 (2), 10.

 

 

Parengė Plungės rajono visuomenės sveikatos biuro psichologė

Skip to content