Menu Close

Prevencinė paskaita Kulių gimnazijoje

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė sausio 8 dieną suorganizavo moksleiviams paskaitą „Teisės pažeidimai ir nepilnamečių atsakomybė“, kurios tikslas – ugdyti nepilnamečių savimonę ir suvokimą, informuoti apie tai, kad jie patys atsako už padarytus pažeidimus, nusikalstamas veikas, ir supažindinti, kokios yra nusikalstamos veikos pasekmės. Paskaitą skaitė Klaipėdos apygardos prokuratūros Plungės apylinkės prokuratūros prokurorė Ligita Barauskienė.

Pareigūnė mokiniams papasakojo, kokius nepilnamečiai daro administracinės teisės pažeidimus ir nusikaltimus. Kalbėjo apie administracinę atsakomybę dėl kito žmogaus orumo ir garbės žeminimo, necenzūrinių žodžių vartojimo per pamokas ir pertraukas, rūkymo, alkoholinių gėrimų vartojimo ir turėjimo. Specialistė atkreipė dėmesį, kad daug šmeižiančios ar įžeidžiančios informacijos yra socialiniuose tinklapiuose, daug smurto mokyklose ir kitose viešosiose vietose.
Paaiškino, kas yra nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė. Mokiniai buvo supažindinti su poveikio priemonėmis, kurios taikomos nepilnamečiams, su bausmių ypatumais, įrašymo į policijos profilaktinę įskaitą ir į policiją dominančių vaikų apskaitas sąlygomis.

Kulių gimnazijos moksleiviai visada užimti mokslu, sportu ar kita kultūrine veikla, o kai žmogus užsiėmęs – jam paprasčiausiai nelieka laiko blogiui. Tikėtina, kad tokio pobūdžio paskaita užkirs kelią nors vienam kitam smurto atvejui, juk dažnai jauni žmonės suklysta dėl to, kad nežino atsakomybės ir pasekmių.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content