Pirmosios pagalbos veiksmai gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip suteikti pirmą pagalbą ir teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus. Kodėl tai svarbu? Nes net apie 60% staigios mirties atvejų įvyksta namuose, iš jų 80% – matant liudininkams. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad ištikus staigiai mirčiai, pradėjus gaivinti ne vėliau kaip per 4 min., yra didelė širdies veiklos ir kvėpavimo atkūrimo tikimybė, o defibriliaciją atlikus per pirmąsias 4 min. nuo širdies sustojimo, išgyvena 48 -74 proc. žmonių.
Alsėdžių gimnazijoje pradėtas integruotų žmogaus saugos pamokų pirmos pagalbos teikimo temomis ciklas. Pamokas veda visuomenės sveikatos specialistė Margarita, turinti 20 metų darbo patirtį reanimacijos – intensyvios terapijos skyriuose. Pradinio žmogaus gaivinimo pamokų metu mokiniai supažindinti su suaugusiojo ir vaiko gaivinimo algoritmais, teisingų krūtinės paspaudimų (kompresijos) ir įpūtimų technika, automatinio išorinio defibriliatoriaus (AID) panaudojimo galimybės. Visi norintys, turėjo galimybę gaivinimo veiksmus atlikti praktiškai.
Kartais pavojinga būklė neatpažįstama arba ją atpažinę nesiima reikiamų veiksmų.Tai gali įvykti dėl įvairių priežasčių, kurios vadinamos psichologine užtvara, kai nežinoma, ką daryti, arba bijoma blogai padaryti, todėl vengiama teikti pirmąją pagalbą. Tikiuosi, kad pamokose dalyvavę mokiniai, esant reikalui, šią užtvarą peržengs.
Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė vykdanti veiklą mokykloje Margarita Ruškienė