Menu Close

Plungės specialiojo ugdymo centro bendruomenei skaityta paskaita apie svarbiausius patarimus dėl koronaviruso

Šių metų vasario 28 dieną Plungės specialiojo ugdymo centro bendruomenei buvo skaityta paskaita apie koronaviruso infekcijos plitimo riziką bei saugą nuo šios infekcijos.

Nuo šių metų vasario 26 dienos Lietuvos vyriausybė priėmė sprendimą šalyje paskelbti ekstremalią situaciją. Šis žingsnis buvo orientuotas į prevenciją – geresnį pasirengimą, kovojant su pavojinga infekcija.

Paskaitos pradžioje trumpai buvo apžvelgta esminė informacija apie koronaviruso infekciją, jos inkubacinį laikotarpį. Daugiau buvo kalbėta apie tai, kaip žmogus gali užsikrėsti šia infekcija ir,  kokie požymiai pasireiškia, užsikrėtus koronavirusu. Didžiausias dėmesys skirtas prevencinėms priemonėms, t. y. kruopščiai rankų higienai (pagal paruoštas instrukcijas) bei rankų dezinfekavimo priemonėms, informacijai apie medicinines kaukes, dažno patalpų vėdinimo būtinybę, čiaudėjimo taisykles ir vengimą masinių susibūrimo vietų.

Paskaitos pabaigoje buvo pabrėžta, kad, jeigu žmogus į nerekomenduotinas šalis nekeliavo ir (arba) su keliavusiais ten asmenimis nekontaktavo, tačiau sukarščiavo – tokiu atveju nėra priežasties tirtis dėl užsikrėtimo koronavirusu, o būtina gydytis nuo gripo ar peršalimo ligos. Bet jeigu žmogus į nerekomenduotinas šalis vyko ir (arba) kontaktavo su tuo, kam nustatė koronavirusą, ir tokiam žmogui pasireiškė karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas arba gerklės skausmas, – tokiu atveju būtina skambinti trumpuoju numeriu 112.

Plungės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos specialistė Aldona Šarkauskienė

Skip to content